Widoczne z daleka, charakterystyczne, zapadające w pamięć. Podświetlane litery w przestrzeni miasta to klasyka. To między innymi dzięki nim hasło "światła wielkiego miasta" działa na naszą wyobraźnię. Obok walorów estetycznych, mają też niezbywalny walor informacyjny: reklama świetlna pozwala prędko zlokalizować poszukiwane miejsce.

W przestrzeni publicznej podświetlane napisy umiejętnie podkreślają przeznaczenie budynków, oddzielają strefy zabawy od stref zadumy; podpowiadają trasę niczym oznakowanie na mapie. Nie wyobrażamy sobie miasta bez wszechobecnych ledowych napisów na ścianach czy dachach budynków.

Fachowa obsługa i doradztwo

Oferujemy litery podświetlane wykonane z najwyższej jakości materiałów, odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Perfekcyjnie montowane na budynkach użyteczności publicznej, zdobią i dodają wielkomiejskiego sznytu i przyciągają uwagę. Pomożemy dobrać odpowiedni wzór oraz wielkość, by wyeksponować je w właściwym miejscu. Niskie ceny, wysoka jakość oraz estetyka sprawią, że litery blokowe czy przestrzenne staną się atrakcyjną reklamą i zwrócą uwagę osób, które z natury odporne są na inne działania promocyjne.

Litery w taśmie aluminiowej

Często nazywane są one literami blokowymi czy literami 3D. W przypadku takich liter świeci samo lico litery. Oczywiście kolor jego możemy zmienić za pomocą specjalnych folii translucentnych. Bok stanowi taśma, którą producent wykonuje w kilku wariantach kolorystycznych oraz szerokościach. Na specjalne zamówienie możemy wykonać taśmę w dowolnym kolorze z palety RAL.

Z taśmy aluminiowej tworzymy nie tylko cyfry i litery, ale możemy za jej pomocą wykonać również dowolny znak przestrzenny. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia ...

Minimalna wielkość pojedynczej litery to 30cm, maksymalna to 130-150cm. 

Litera w taśmie aluminiowej
cyfra 7 z dibondu efektem halo

Litery podświetlane z "efektem halo"

Druga, najczęściej wybierana forma liter podświetlanych to  litery z "efektem halo". W tym wypadku sama litera nie świeci. Zamontowane na plecach litery ledy, rzucają snop światła na ścianę, tworząc świetlistą aureolę. Aby osiągnąć taki efekt, litera musi być odsunięta od ściany o około 3-5cm. Dzięki temu zabiegowi właśnie, tworzy efekt niejako zawieszania jej w przestrzeni. W ciągu dnia można oglądać napis w jego naturalnych kolorach, a nocą cały front napisu robi się czarny, jedynie dookoła niego widać poświatę światła.

Kolor podświetlenia może być dowolny. Na życzenie możemy użyć ledów do których dołączymy stertownik RBG odpowiedzialny za zmianę barwy światła, lub sterownik odpowiedzialny za zmianę nasycenią barwy swiatła.

Litery podświetlane z "efektem halo"  możemy wykonać zarówno z pcv, pleksi, dibondu czy mdf`u. Jeśli chodzi o wielkość, to możemy zrobić je tak dużą, jaką daje nam formatka określonego materiału.  

Nasze realizacje liter podświetlanych