Litery przestrzenne, jak sama nazwa wskazuje, to litery trójwymiarowe wykonane z różnego rodzaju materiałów – poprzez tworzywa sztuczne, metal, drewno, aż po nowoczesne rozwiązania takie jak styrodur. Litery te to absolutny hit ostatnich miesięcy. Wykorzystywane są na wiele sposobów, zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne.

Litery 3D wykorzystać możemy do reklamowania swojej firmy, tworząc za ich pomocą napisy. Często są również rozwiązaniem czysto dekoracyjnym, wykorzystywanym w biurach oraz na eventach firmowych. Z powodzeniem służą również jako dekoracja imprez prywatnych, a także niebanalna ozdoba domu. Jak więc widać, przydać mogą się w wielu sytuacjach.

Czym są litery przestrzenne?

Litery przestrzenne to nowoczesna forma dekoracji i reklamy. Wykonane z drewna, styroduru, metalu lub pleksi litery mają formę trójwymiarowych figur, które można wykorzystywać do tworzenia napisów wiszących lub stojących. Litery przestrzenne mogą mieć różne wymiary, kolory i kształty, dzięki czemu dopasowanie ich do twoich potrzeb nie stanowi żadnego problemu.

Obecnie dostępne są litery dekoracyjne w wielu różnych wariantach – tym również podświetlane. Dzięki temu chętnie wykorzystywane są nie tylko przez firmy chcące zareklamować się w niebanalny sposób, ale również coraz częściej przez osoby prywatne. Ich zaletą jest łatwość montażu oraz dowolność konfiguracji.

Gdzie możesz umieścić litery przestrzenne?

Możliwości wykorzystania liter przestrzennych jest naprawdę sporo. Wśród nich prym wiedzie wykorzystywanie zewnętrzne – litery tego typu z powodzeniem możemy powiesić na domu lub siedzibie firmy. Często wykorzystywane są jednak również wewnątrz pomieszczeń. W takim przypadku możemy tradycyjnie powiesić je na ścianę lub zdecydować się na ich postawienie na podłodze.

Tak naprawdę w przypadku umiejscowienia liter przestrzennych wszystko zależy od naszych potrzeb, upodobań czy pomysłów. Ważne, aby przed zamówieniem liter dokładnie określić w jaki sposób chcemy je wykorzystać. Dzięki temu producent będzie w stanie zaproponować nam idealnie dopasowane do naszych potrzeb rozwiązania.

Logo ze styroduru

Z jakich materiałów są wykonywane?

Litery przestrzenne mogą być wykonywane z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu dopasowanie ich do efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz miejsca umieszczenia, nie jest trudne. W przypadku osób ceniących klasykę możemy postawić na drewniane litery, które doskonale podkreślają tradycję oraz nawiązują do czasów minionych. Jeśli zależy nam na lekkim i łatwym w przenoszeniu rozwiązaniu – wybierzmy litery styropianowe.

Jeśli zaś zależy nam na tym, by litery 3d były solidne, trwałe, a przy tym doskonale prezentowały się pod względem wizualnym, warto wybrać nowoczesne wyroby z pleksi lub bardzo efektownego styroduru, który daje wiele możliwości wyboru wersji kolorystycznej oraz kształtu liter. Tworzone są również metalowe litery 3D, które są idealnym rozwiązaniem na zewnątrz.

Nie tylko reklama

Warto pamiętać, że litery 3D nie są rozwiązaniem jedynie dla firm, które poszukują niebanalnej i zwracającej na siebie uwagę reklamy. Coraz częściej wykorzystuje się je również w celach dekoracyjnych. Bardzo popularnym pomysłem jest wykorzystywanie liter do dekorowania imprez okolicznościowych oraz branżowych.

To jednak nie wszystko. Możliwościami, jakie dają litery przestrzenne, coraz częściej interesują się również osoby prywatne. Przy ich pomocy mogą bowiem ozdobić wnętrze swojego domu, ogródek lub taras. Pomysłów na dekoracje jest mnóstwo – od inicjałów domowników umieszczonych na półkach, po ozdobne napisy na zewnątrz domu.

Lepiej zamówić czy zrobić w domu?

Samodzielne wykonanie liter przestrzennych jest oczywiście możliwe, niemniej wymaga wprawy oraz posiadania odpowiednich materiałów. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest zamówienie jej u profesjonalnego producenta, który posiada nie tylko dostęp do najwyższej jakości materiałów, ale również niezbędny sprzęt i doświadczenie w wykonywaniu tego typu ozdób.

Kategorie: Bez kategorii