neon open

Każdy, kto posiada swój biznes, nawet lokalny, dobrze wie, jak ważną rolę w marketingu odgrywa reklama. W czasach, gdy reklamy zalewają nas niemal z każdej strony, trzeba włożyć wiele wysiłku w to, by reklama była nienachalna, estetyczna, ale i ciekawa. W lokalach handlowo-usługowych, takich jak sklepy czy bary, ważną rolę odgrywa także ich wygląd zewnętrzny, który może zachęcać lub zniechęcać do wejścia. Neony reklamowe z logiem firmy to jeden z nowoczesnych sposobów na wyróżnienie swojego lokalu spośród wielu innych. Jak powinien wyglądać taki neon reklamowy? Dlaczego warto w niego zainwestować?

Wyróżnij się – logo firmy musi być widoczne

neony reklamowe banner

Aby potencjalni Klienci nie mieli wątpliwości co do tego, gdzie znajduje się nasza firma, sklep czy też lokal gastronomiczny, musi on być dobrze oznaczony. Jest to szczególnie istotne, gdy w okolicy znajduje się wiele innych podobnych lokali, lub przeciwnie, gdy jesteśmy jednym z niewielu. Można to uwypuklić na przykładzie przydrożnych hoteli czy restauracji. Zwykle kierowcy skupiają się głównie na trasie, w związku z czym nie zwracają większej uwagi na tablice i billboardy reklamowe postawione na poboczu. Stają się one mało czytelne po zmroku, gdy na drodze jest ciemno. W takich warunkach o wiele lepszą widoczność ma podświetlany neon z nazwą lokalu oraz krótką informacją o tym, jak do niego dotrzeć. Dzięki temu kierowca szukający miejsca, gdzie mógłby odpocząć lub zjeść kolację, od razu zwróci uwagę na kolorowy, świecący neon. Widać więc, że gdy logo naszej firmy będzie dobrze widoczne, także nocą, z pewnością będziemy się wyróżniać na tle innych lokali usługowych.

Reklama musi być widoczna, ale także estetyczna

neon craft

Dobra widoczność reklamy to jedno. Równie istotne jest jednak, by reklama była estetyczna. Co to oznacza? Jak wspomnieliśmy na wstępie, z wszech stron zalewają nas różnego rodzaju reklamy. Większość z nich jest bardzo kolorowa, wręcz krzykliwa, by przykuć uwagę. Niemniej kryje się za tym pewna pułapka. Otóż z marketingowego punktu widzenia celem nie jest tylko zwrócenie uwagi wzrokowej. Neon reklamowy powinien swoją treścią i estetyką zachęcić potencjalnego Klienta do skorzystania z naszych usług – teraz lub w przyszłości. Dlatego tego rodzaju reklama powinna zawierać ograniczoną treść, informacje podstawowe, a więc logo i nazwę firmy, krótką ofertę bądź też godziny, w których pracujemy. Zbyt duża ilość informacji i kolorów da efekt odwrotny do zamierzonego – osoba spoglądająca na reklamę nie zechce jej przeczytać z uwagą. Dlatego przy projektowaniu tego rodzaju reklamy warto dobrze przemyśleć, jakie kolory ze sobą połączyć oraz ile treści na niej zawrzeć. Jeżeli decydujemy się na stworzenie neonu z nazwą lokalu, wybierzmy formę liter, która będzie czytelna, nawet z większej odległości. Zawsze chcemy, by reklama była przejrzysta i miła dla oka.

Neon – nowoczesność w dekoracji

neon love

Reklamy neonowe tworzymy na dwa sposoby. Pierwszy z nich to szkło transparentne wypełnione neonem lub pokryte wewnątrz luminoforem i wypełnione mieszanką gazów, drugi to szkło barwione w masie. W obu przypadkach neon jest bardzo dobrze widoczny, także na zewnątrz. Oprócz rzucających się w oczy kolorów, oferujemy także finezyjne, a nawet fantazyjne kształty i formy neonowych reklam. Jednym z popularnych rozwiązań są rurki transparentne lub z barwione w masie, gięte w taki sposób, by tworzyły konkretne napisy, na przykład nazwę firmy. Taka neonowa reklama wygląda bardzo nowocześnie, przykuwa wzrok, a jednocześnie nie jest zbyt nachalna. Stanowi świetną, designerską dekorację w barze, restauracji czy sklepie. Jest na tyle efektowna, że nie potrzebuje dodatkowego wyeksponowania.

Neonowe logo firmy – hit czy kit?

Neon podczas produkcji

Bez wątpienia neony stały się wyjątkowo popularnym i skutecznym narzędziem reklamy. Dzięki nim lokal może nabrać wyjątkowego charakteru, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Trzeba przyznać, że neonowe logo firmy to prawdziwy hit, jeśli chodzi o formę reklamy stacjonarnej, który doskonale wyróżnia lokal na tle innych. Sprawdzi się jako reklama i jednocześnie dekoracja wewnątrz lokalu, jak i reklama zewnętrzna. Jest świetnie widoczna z większej odległości oraz po zmroku. Szukając odpowiedniej reklamy dla swojej firmy w Warszawie lub okolicy, zwróć uwagę na naszą ofertę. Jesteśmy agencją reklamową, która jest obecna na rynku już przeszło 20 lat. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji neonowych reklam, dlatego do każdego projektu podchodzimy bardzo indywidualnie, uwzględniając pomysły Klienta. Ze swej strony oferujemy rzetelną realizację przy użyciu najnowocześniejszych technologii i z uwzględnieniem rozwiązań estetycznych. Oprócz neonów wykonujemy także tablice, szyldy, kasetony reklamowe, a także oklejanie szyb reklamą. Współpracujemy zarówno z dużymi, jak i mniejszymi firmami – każdy Klient jest dla nas tak samo ważny. Zachęcamy do współpracy, z pewnością będzie owocna!