Jeśli prowadzisz własna firmę, chcesz z pewnością, by cieszyła się dużym powodzeniem, a klienci nie mieli problemów ze znalezieniem jej siedziby. Aby tak jednak mogło być, musisz zadbać o odpowiednią promocję, która będzie jednocześnie informacją o miejscu, w którym działasz. W tej roli już od wielu lat doskonale sprawdzają się szyldy.

Szyld to połączenie tablicy informacyjnej z subtelną reklamą, które znajduje zastosowanie w wielu branżach. Na każdym kroku widzimy przecież szyldy sklepowe oraz innych punktów np. usługowych. Właśnie z tego powodu warto zadbać o odpowiednie wykonanie szyldu – tak, by wyróżniał się na tle innych oraz zdobił a nie szpecił otoczenie w jakim się znajdzie.

Szyldy reklamowe i niereklamowe

Większość z nas kojarzy szyldy jako rozwiązanie promocyjne. Tymczasem szyldy to nie tylko tablice reklamowe. Wprost przeciwnie – obecnie, chcąc zachować estetykę miasta, coraz częściej przedsiębiorcy odchodzą od krzykliwych reklam w żywych kolorach, na których możemy znaleźć mnóstwo napisów zachęcających do skorzystania z oferty.

Nowoczesne szyldy są eleganckie i minimalistyczne. Ich rolą jest poinformowanie klienta o naszej firmie oraz wskazanie mu, gdzie znajduje się nasza siedziba. Są staranie przemyślane, często również podświetlane i tworzą zachęcającą, ale nie do końca reklamową i promocyjną całość. To rozwiązania, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

szyld reklamowy

Czym są szyldy reklamowe?

Szyldy reklamowe to jedna z podstawowych form reklamy, która istnieje tak długo, jak istnieje handel. Przedsiębiorcy od zawsze chcieli bowiem informować o swojej ofercie oraz wskazywać miejsce, w którym działają. Mają formę tablic, na których znajduje się najczęściej nazwa firmy, jej logo oraz krótka informacja na temat rodzaju działalności.

Tradycyjne szyldy miały formę prostokąta. Obecnie wykonywane są w różnych, dowolnych kształtach, z materiałów takich jak blacha emaliowana, metal, aluminium oraz tworzywa sztuczne. Coraz częściej możemy spotkać niezwykle efektowne podświetlane tablice reklamowe, które są idealnym rozwiązaniem dla firm działających również po zmierzchu.

Gdzie możesz umieścić szyld reklamowy?

Zwyczajowo, szyld umieszcza się na budynku, w którym znajduje się siedziba danej firmy. Jest to bowiem nie tylko reklama, ale również wskazówką jak trafić do danego przedsiębiorstwa. Możemy zrobić to na wiele sposobów. Najczęściej szyldy montuje się na ścianie budynku. Decydując się na ten krok warto zadbać o dobre, solidne mocowania, które sprawią, że szyld będzie bezpieczny.

Istnieją również nieco mniejsze szyldy na drzwi, które doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy w jednym budynku znajduje się wiele różnych firm. Część przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z obu tych rodzajów szyldów, aby mieć pewność, że klienci nie będą mieli problemu ze znalezieniem ich siedziby.

O co musisz zadbać wcześniej?

Warto pamiętać, że decydując się na postawienie lub powieszenie szyldu reklamowego, musimy dopilnować wszystkich formalności, aby odbyło się to zgodnie z przepisami prawa. Tak więc, jeśli montujesz szyld na budynku, w którym znajduje się twoja firma, powinieneś zgłosić to do starosty lub prezydenta miasta. Szczególnie jeśli chodzi o budynek zabytkowy.

Jakakolwiek samodzielna ingerencja w tego rodzaju budynki jest bowiem zabroniona. Co więcej, dotyczy to nawet niewielkich tabliczek. Warto jednak mieć świadomość, że jeśli budynek zabytkowy nie jest, masz pełne prawo do reklamowania swojej firmy.  W tym przypadku zgłoszenia musisz dokonać jedynie jeśli reklama lub szyld przekracza wielkość 3 metrów.

Co może zyskać Twoja firma?

Decydując się na szyld reklamujący twoją firmę możesz mieć pewność, że osoby zainteresowane twoją ofertą o wiele szybciej trafią do siedziby twojej firmy. W dzisiejszych czasach znalezienie niektórych punktów handlowych czy biur bywa problematyczne – posiadanie szyldu znacznie je ułatwia. Jest to również forma reklamy, która pomoże ci w promocji swojego biznesu.