Druk wielkoformatowy, nazywany też drukiem lateksowym lub solwentowym, stanowi stosunkowo nową technologię drukowania cyfrowego. Jak wskazuje sama jego nazwa, daje możliwość druku w dużym formacie. Doskonale spełnia swoje zadanie nie tylko w reklamie zewnętrznej, ale i w aranżacji wnętrz. Gdzie warto wykorzystać druk wielkoformatowy? Jak przy jego pomocy stworzyć wyjątkowe biuro? O tym w artykule o możliwościach druku wielkoformatowego!

Gdzie wykorzystać druk wielkoformatowy?

Uniwersalny druk wielkoformatowy wykorzystywany jest przede wszystkim do zagospodarowywania przestrzeni w postaci:

Z ogromnych możliwości druku wielkoformatowego coraz chętniej korzystają też właściciele biur i sklepów, chcący stworzyć w ich przestrzeniach oryginalną dekorację. Umiejętnie zaaranżowane wnętrza mogą skutecznie zachęcać do wejścia i pozostania w lokalu na dłużej, co z kolei znajdzie przełożenie na powodzenie biznesu. Estetyczne miejsce pracy pozytywnie wpłynie również na samych pracowników. Doskonałą wizytówką firmowych przestrzeni będą zgodne z aktualnymi trendami fototapety i plakaty. Wykonane w technice druku wielkoformatowego stanowią doskonały, a przy tym nieskomplikowany sposób na zagospodarowanie pustych ścian. 

Przygotuj niepowtarzalną fototapetę w swojej firmie

Poszukującym niebanalnego sposobu na aranżację firmowego biura polecamy fototapety. Dzięki możliwościom druku wielkoformatowego, drukujemy w formie tapet wysokiej jakości zdjęcia, które mogą pokryć całe ściany dowolnego pomieszczenia. To szybki i prosty sposobów na stworzenie przestrzeni spełniającej określone zadanie – pobudzającej do kreatywnej pracy lub dającej poczucie wytchnienia. Biurowy open space, kilkuosobowe pokoje, a nawet gabinet prezesa nabiorą niepowtarzalnego charakteru, jeśli ich wnętrze zostanie zaaranżowane przy pomocy samoprzylepnej fototapety. Użycie jej w biurze pozwoli również na zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach z klientów i kontrahentów, którzy z pewnością docenią tak nowoczesną aranżację. 

Wyróżnij się za pomocą oryginalnego plakatu

Plakaty wielkoformatowe stosuje się w reklamie nie tylko jako nośnik informacji, ale i jako element dekoracyjny wnętrz. Podobnie jak większe od nich fototapety, świetnie sprawdzają się choćby w przestrzeniach biur i sklepów, w których to wyróżniają się dużą trwałością nadruku i dobrym odwzorowaniem kolorów. Plakaty o takim przeznaczeniu z łatwością dopasowujemy do ogólnej stylistyki pomieszczeń, co daje spójny efekt aranżacyjny. Jako drukarnia wielkoformatowa w Warszawie od lat specjalizujemy się w wielkoformatowym druku fototapet i plakatów. Z myślą o wygodzie naszych klientów, zapewniamy kompleksowe usługi – włącznie z montażem gotowych wydruków na ścianach. Nie stosujemy klei do tapet, co pozwala nam ochronić ściany i podłogę przed zabrudzeniem.

Reklama zewnętrzna – outdoorowa

Druk wielkoformatowy już od lat używany jest w reklamie zewnętrznej. Banery, billboardy i plakaty reklamowe na stałe wpisały się w miejską przestrzeń. Umieszczone w pobliżu głównych dróg i miejsc o dużym natężeniu ruchu, pozwalają na docieranie do dużego grona odbiorców. Wykorzystane w kreatywny sposobów stanowią stosunkową tanią formę wielkoformatowej reklamy outdoorowej o wysokiej skuteczności.

Zalety i wady druku wielkoformatowego

Jedną z kluczowych zalet druku wielkoformatowego jest jego odporność na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, w tym na działanie promieni słonecznych i skrajnie niskich temperatur. Materiały wykonywane przy wykorzystaniu druku wielkoformatowego są również wodoodporne, dzięki czemu można eksponować je w każdych warunkach. Co nie bez znaczenia, trwałe nadruki można nanosić na wielu różnych powierzchniach – od standardowego PCV, po wylewane i laminowane podłoża. Mimo niskiej ceny druku solwentowego, jest on mniej precyzyjny od wydruków atramentowych. W przypadku projektów zewnętrznych nie jest to jednak aż tak dostrzegalne. Warto również pamiętać, że zawarte w tuszach rozpuszczalniki organiczne mogą zawierać substancje toksyczne szkodliwe dla zdrowia. Planując wydruk materiałów do biura, zalecane jest skorzystanie z bezpiecznych tuszy pozbawionych rozpuszczalników organicznych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *