Zdecydowałeś się na wykorzystanie liter przestrzennych w reklamie lub dekoracji swojej firmy? To doskonały wybór, który z pewnością prezentować się będzie niezwykle efektownie. Aby jednak mogło tak być, litery muszą zostać zamontowane w odpowiedni sposób. Liczy się zarówno wysokość, na jakiej się znajdą, jak i rodzaj mocowania.

Poniżej przedstawiamy sprawdzone rady dotyczące odpowiedniego montażu liter 3D, podpowiadamy na co zwrócić uwagę oraz jakich rodzajów kleju używać, by nie obawiać się o to, że nasza reklama popsuje się w najmniej spodziewanym momencie. Jednocześnie przypominamy, że skorzystanie z pomocy doświadczonych profesjonalistów to często najlepsze wyjście, które naprawdę się opłaca.

Litery ze styroduru z licem z czarnej pleksy
Litery przestrzenne lotnisko

Gdzie używa się liter przestrzennych?

Litery blokowe przestrzenne używa się obecnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Mogą być wykorzystywane zarówno jako napisy powieszone na ścianie budynku, wewnątrz pomieszczeń biurowych lub handlowych, jak i w formie stojącej lub przymocowanej do elementów wyposażenia. Jeśli decydujemy się natomiast na powieszenie liter, kluczowe znaczenie ma miejsce ich przymocowania.

Odpowiednia wysokość odgrywa ogromną rolę. Litery powinny znajdować się tak, by były widoczne dla każdej osoby przechodzącej w ich pobliżu. O ile we wnętrzach powinna być to linia wzroku, o tyle podczas montowania liter na zewnątrz warto postawić na nieco większą wysokość. Pamiętajmy o tym, by nie robić tego na własną rękę - bez specjalistycznego sprzętu równe powieszenie liter na wysokości może być bowiem trudne.

Miejsce montażu odgrywa dużą rolę

Litery 3D muszą być zamontowane nie tylko w odpowiedni sposób, ale również w odpowiednim miejscu. Tylko wtedy są bowiem w stanie prezentować się efektownie i przyciągać uwagę. Gdzie więc warto zamieścić litery? Przede wszystkim na ścianie, która będzie kontrastowała swoją kolorystyką z kolorem liter wybranych przez ciebie.

Poza tym warto pamiętać o tym, że litery powinny być odpowiednio wyeksponowane. Dlatego też umieszczenie ich na ścianie, na której znajdują się inne ozdoby lub meble, jest kiepskim pomysłem. Natomiast powieszenie liter na pustej ścianie, danie im przestrzeni, to gwarancja, że będą prezentować się znacznie lepiej. Zwłaszcza w przypadku liter reklamowych wolna przestrzeń wokół napisu ma ogromne znaczenie.

Ważny jest rodzaj materiału, z którego wykonane są litery

Jeśli chcesz wykorzystać litery przestrzenne w twojej firmie, musisz mieć świadomość, jak wielkie znaczenie ma rodzaj materiału, z jakiego zostaną wykonane. Litery metalowe to idealne rozwiązanie na dom lub ścianę zewnętrzną budynku firmy. Jako reklama doskonale sprawdzą się litery ze styroduru, które są solidne i trwałe.

Styrodur ma jeszcze jedną ważną zaletę - jest odporny na odbarwienia i blaknięcie koloru, ponieważ nie jest pokrywany farbą ani folią. Dlatego doskonale sprawdza się w przypadku liter zewnętrznych. Jeśli zaś zależy ci na literach wewnątrz pomieszczeń, możesz postawić na litery z pleksi, które są lekkie i funkcjonalne, a jednocześnie znacznie tańsze.

Litery podświetlane i źródło energii

Jeśli zdecydowałeś się na zakup liter podświetlanych, wiesz z pewnością, że muszą mieć one dostęp do źródła energii, które zasili znajdujące się w nich diody LED. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Wszystko zależy od tego jakie źródło energii wykorzystują zamówione przez ciebie litery. W przypadku baterii zasilających problem estetycznego zamontowania liter praktycznie nie istnieje.

Jeśli jednak zasilane są energią elektryczną, warto wykorzystać przewody w kolorze ściany, na której będą zamontowane - dzięki temu będą znacznie mniej widoczne. Warto również zadbać o odpowiednią długość kabla - jeśli będzie go zbyt dużo, przewody będą nieestetycznie zwisać. Warto również pomyśleć o sprytnych sposobach na ukrycie przewodów, np. schowanie ich za płytą gipsową.

Litery ze styroduru i metalowe - jak je przykleić?

Litery ze styroduru oraz metalu, które należy przykleić, to kolejne wyzwanie, przed którym stają osoby chcące je wykorzystać. Warto mieć świadomość, że wybór odpowiedniego kleju ma kluczowe znaczenie dla trwałości twojej reklamy. Dlatego też, jeśli decydujesz się na przyklejanie liter na zewnątrz, sprawdź dokładnie czy klej, który stosujesz, jest mrozoodporny.

Aby litery zostały przyklejone w sposób trwały, warto odtłuścić je przed przyklejeniem. Niektórzy specjaliści radzą również aby zmatowić nieco powierzchnię za pomocą papieru ściernego lub pilniczka, na którą będziemy nanosić klej. Dzięki temu lepiej przylgnie on do powierzchni litery, dzięki czemu mocowanie będzie trwalsze.

Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie

Wydawać by się mogło, że montaż liter przestrzennych nie powinien stanowić dla nas problemu. Czasem jednak brak doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu (np. solidnej drabiny) może sprawić, że niepotrzebnie narazimy swoje bezpieczeństwo. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie poradzą sobie z takim wyzwaniem.